Sobota przyniosła burze, które miejscami okazały się niszczycielskie. Lokalnie w czasie burz wiatr dochodził do 100 km/h, powalał drzewa i zrywał dachy. Burze przyniosły również ulewne opady deszczu, przez co na drogach tworzyły się rozlewiska. W niedzielę kontynuacja upalnej i burzowej pogody. Uwaga, ponieważ dzisiaj burze mogą być silniejsze, nie wykluczamy zejścia trąby powietrznej!

Sobota zgodnie z zapowiedziami przyniosła bardzo silne burze. Silny wiatr towarzyszący burzom powalał drzewa, zrywał linie energetyczne i zrywał dachy. Nie obyło się bez interwencji straży pożarnej, ale na szczęście nikt nie został ranny.

Najwięcej interwencji straży pożarnej miało miejsce na Mazowszu, gdzie przez silny wiatr zerwanych zostało około 30 dachów. Wichura łamała drzewa, przez co niektóre drogi przez pewien czas były nieprzejezdne i zrywała linie energetyczne. W sobotę wieczorem około 13 tysięcy odbiorców z okolic Ciechanowa, Pułtuska, Mławy i Sierpca nie miało prądu (za wpolityce.pl)

W niedzielę kontynuacja niebezpiecznej pogody

W niedzielę nadal upalnie będzie na południu, z kolei im bardziej na północ tym powinno być chłodniej. Po południu spodziewamy się wystąpienia bardzo groźnych burz, które mogą okazać się dużo groźniejsze od tych z dnia wczorajszego. Obawiamy się powtórki z 7-8 lipca. Dzisiejsze burze przyniosą ulewy i opady gradu do 4 cm. Mogą wystąpić również bardzo silne porywy wiatru do 120 km/h. Nie wykluczamy zejścia trąby powietrznej, wówczas zniszczenia mogą być ogromne. W związku  z niebezpieczną pogodą wydaliśmy prognozę burz:

prognoza burz

Pamiętajmy o zachowaniu wszelkich środków ostrożności i bezpieczeństwa. Nie pozostowiajmy lekkich przedmiotów na balkonach, gdyż mogą zostać porwane przez silny wiatr. O środkach ostrożności, jakie powinno zachować w czasie przechodzenia burz pisaliśmy w zakładce Prognozy burz – kliknij, aby przejść.