Po kilku dniach upałów i gwałtownych burz, weekend przyniesie nam aurę podobną. Nadal będzie gorąco i burzowo, choć w niedzielę w wielu miejscach się ochłodzi. Poniżej szczegółowa prognoza na weekend.

Sobota

W sobotę ciąg dalszy upałów. Najchłodniej na północy, gdzie termometry pokażą 25-27 stopni, nad samym morzem 23-24 stopnie. Na pozostałym obszarze upalnie, w okolicach 30 stopni. Lokalnie będzie jeszcze goręcej.

Prognozowane temperatury wg. modelu GFS w dniu 15.06.2019
Prognozowane temperatury wg. modelu GFS w dniu 15.06.2019 | źródło: meteomodel.pl

Nie zabraknie silnych burz, które będą rozwijały się głównie na południowym zachodzie oraz południu. Lokalnie będą one gwałtowne, z silnym wiatrem, ulewnym deszczem oraz gradem o średnicy do 3-4 cm. Co więcej, burze będą bardzo aktywne elektrycznie. Rozwoju burz spodziewamy się w godzinach popołudniowych. Późnym popołudniem może zagrzmieć również na wschodzie. Szczegółową prognozę burz wydamy w dniu jutrzejszym.

Niedziela

W niedzielę przyjdzie ochłodzenie, ale nie wszędzie. Na wschodzie wciąż będzie gorąco, w okolicach 30 stopni i tam po południu możliwe są burze, w wielu miejscach gwałtowne. Na pozostałym obszarze dość mocno się ochłodzi. Na południowym zachodzie oraz na północy będzie około 20 stopni, w centrum oraz na zachodzie na termometrach będzie 22-24 stopnie. W tych regionach nie będzie padać, pojawi się sporo słońca.

Prognozowane temperatury wg. modelu GFS w dniu 16.06.2019
Prognozowane temperatury wg. modelu GFS w dniu 16.06.2019 | źródło: meteomodel.pl

Po weekendzie chwila oddechu od upałów

Niedzielne ochłodzenie będzie zwiastunem kilkudniowego oddechu od upałów. Temperatury będą oscylowały w granicach 25 stopni, w większości przypadków nieco poniżej, a w dodatku będzie mało burz. W okolicach Bożego Ciała możliwy jest powrót upałów, ale na bardzo krótko.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here