Chmury kłębiaste, zachodzi się na burze

Po kilku dniach upałów i gwałtownych burz, weekend przyniesie nam aurę podobną. Nadal będzie gorąco i burzowo, choć w niedzielę w wielu miejscach się ochłodzi. Poniżej szczegółowa prognoza na weekend.

Sobota

W sobotę ciąg dalszy upałów. Najchłodniej na północy, gdzie termometry pokażą 25-27 stopni, nad samym morzem 23-24 stopnie. Na pozostałym obszarze upalnie, w okolicach 30 stopni. Lokalnie będzie jeszcze goręcej.

Prognozowane temperatury wg. modelu GFS w dniu 15.06.2019
Prognozowane temperatury wg. modelu GFS w dniu 15.06.2019 | źródło: meteomodel.pl

Nie zabraknie silnych burz, które będą rozwijały się głównie na południowym zachodzie oraz południu. Lokalnie będą one gwałtowne, z silnym wiatrem, ulewnym deszczem oraz gradem o średnicy do 3-4 cm. Co więcej, burze będą bardzo aktywne elektrycznie. Rozwoju burz spodziewamy się w godzinach popołudniowych. Późnym popołudniem może zagrzmieć również na wschodzie. Szczegółową prognozę burz wydamy w dniu jutrzejszym.

Niedziela

W niedzielę przyjdzie ochłodzenie, ale nie wszędzie. Na wschodzie wciąż będzie gorąco, w okolicach 30 stopni i tam po południu możliwe są burze, w wielu miejscach gwałtowne. Na pozostałym obszarze dość mocno się ochłodzi. Na południowym zachodzie oraz na północy będzie około 20 stopni, w centrum oraz na zachodzie na termometrach będzie 22-24 stopnie. W tych regionach nie będzie padać, pojawi się sporo słońca.

Prognozowane temperatury wg. modelu GFS w dniu 16.06.2019
Prognozowane temperatury wg. modelu GFS w dniu 16.06.2019 | źródło: meteomodel.pl

Po weekendzie chwila oddechu od upałów

Niedzielne ochłodzenie będzie zwiastunem kilkudniowego oddechu od upałów. Temperatury będą oscylowały w granicach 25 stopni, w większości przypadków nieco poniżej, a w dodatku będzie mało burz. W okolicach Bożego Ciała możliwy jest powrót upałów, ale na bardzo krótko.

Podziel się swoją opinią!
Love
Haha
Wow
Sad
Angry

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here