Malownicza szadź na drzewach

Niestety pogoda w czasie później jesieni bywa bardzo niewdzięczna. Dominują mgły, niskie temperatury i przenikliwy chłód. Z nieprzyjemną pogodą przyjdzie się nam zmierzyć w najbliższych dniach.

Dzisiaj w większości regionów kraju jest pochmurno i bardzo mglisto. Na wschodzie pojawiły się gęste mgły ograniczające widoczność do 100-200 metrów. Do tego pada drobny śnieg lub mżawka. Nieco lepiej wygląda sytuacja na zachodzie kraju, gdzie miejscami przebija się słońce. Podobnie przejaśnienia pojawiają się na południu. Z biegiem godzin słońca powinno być jeszcze więcej. Do końca dnia chmury i mgły spowijać będą wschód kraju.

Temperatury w okolicy 0-1*C dominować będą na wschodnich krańcach kraju. Im dalej na zachód tym cieplej, do 2-3*C w centrum, do 4-6*C na zachodzie, lokalnie, gdzie wyjrzy słońce powietrze może się nagrzać do 7*C.

Co w pogodzie w kolejnych dniach? Także jutro sporo mgieł i chmur, nie wykluczamy słabych opadów śniegu na wschodzie. Na zachodzie podobnie jak dzisiaj miejscami będą pojawiać się przejaśnienia. Od wschodu w głąb kraju wdzierać się będzie mróz, który w kolejnych dniach dotrze także do zachodnich dzielnic naszego kraju.