Jesień w pogodzie deszczowo i mokro

Jesień w końcu zdecydowała się pokazać pazur. Zrobiło się wyraźnie chłodniej, deszczowo oraz wietrznie. W środę czeka nas kolejna porcja opadów, a do tego zrobi się jeszcze zimniej. W górach ponownie popada śnieg, a na Podhalu deszcz ze śniegiem.

W środę czeka nas kolejna porcja opadów deszczu oraz silnego wiatru. Od rana padać będzie na wschodzie Polski, a strefa przemieszczać się będzie nad centrum i zachód kraju. Ponownie spodziewamy się silniejszych porywów północnego wiatru, dochodzącego do 40-50 km/h na południu i 60-70 km/h na północy Polski.

Zrobi się zimno, na przeważającym obszarze temperatura za wyjątkiem północnego zachodu nie przekroczy 10 stopni Celsjusza. Najniższe temperatury zapanują na południu kraju, gdzie będzie około 4-5 stopni.

Poza deszczem padać będzie również śnieg, który na pewno spadnie na najwyższe partie gór. Miejscami warstwa świeżego puchu może wynieść ponad 30 centymetrów. Z kolei na Podhalu popada deszcz ze śniegiem, nie wykluczamy przy tym, że opady mieszane mogą pojawić się jeszcze bardziej na północ, co przedstawia poniższa grafika:

Prognoza opadów śniegu i deszczu ze śniegiem

Największe szanse na opady deszczu ze śniegiem wystąpią w pierwszej części dnia.

W czwartek opady przemieszczą się nad północ i zachód kraju. W pozostałych regionach możliwe opady przelotne oraz chwile ze słońcem. W górach ponownie sypnie śniegiem. Nadal chłodno, na przeważającym obszarze będzie około 9-10°C.