Pochmurne niebo w marcu, wiosna

„W końcu ciepło” – te słowa najczęściej dało się usłyszeć od przypadkowych osób, zapytanych o pogodę. Ciepło cieszy i wszystko wskazuje, że okresy chłodniejszej pogody będą coraz rzadsze. Niestety już jutro na pogodę zacznie wpływać chłodny front atmosferyczny, będzie padać oraz przejdą burze.

Przyjemnie ciepło

Środa nie będzie już tak przyjemnym dniem jak wtorek, gdy na zachodzie kraju po raz pierwszy w tym roku temperatury przekroczyło 20 stopni Celsjusza.

28 marca po raz pierwszy w Polsce temperatura przekroczyła wartość 20 stopni Celsjusza
28 marca po raz pierwszy w Polsce temperatura przekroczyła wartość 20 stopni Celsjusza. Grafika weatheronline.pl

Zrobi się wietrznie

W większości regionów porywy wiatru dochodzić będą do 40-50 km/h, a na zachodzie do 60 km/h. Będzie również pochmurno oraz deszczowo. Najmocniejszych opadów spodziewamy się na północy, zaś w centrum i na południu popada głównie za sprawą opadów przelotnych oraz burz. Temperatura wyniesie od 10-11°C na północy, do 16-18°C na południu.

Prognoza burz nad Polską

Burze najmocniejsze powinny wystąpić częściowo w centrum oraz na wschodzie. Spodziewamy się opadów deszczu o natężeniu do 10-20 mm oraz silniejszych porywów wiatru do 70-80 km/h. Nie wykluczone również opady małego gradu.

Chłodniej zapowiada się czwartek, gdy na wschodzie temperatura spadnie do 7-8 stopni. Będzie to jednak tylko krótki chłodny epizod, gdyż przed nami naprawdę ciepły weekend.