Do 25 osób wzrosła liczba ofiar cyklonu Hudhud, który w ostatnich dniach przechodził nad południowo wschodnim wybrzeżem Indii. Tysiące budynków zostało zniszczonych, nie ma prądu, a wiele dróg jest nieprzejezdnych. Sytuacja mieszkańców zdewastowanych obszarów jest bardzo trudna.

Straty w infrastrukturze są bardzo poważne. Prądu brakuje w większości regionów zdewastowanej części kraju, drogi są nie przejezdne, nie działają telefony. Zdecydowana większość budynków została kompletnie zniszczona, ludzie nie mają co jeść ani pić.

Największym miastem dotkniętego przez żywioł regionu jest Visakhapatnam, które w ostatnim czasie czyniło wiele przygotowań do zostania metropolią. Już teraz władze tego miasta są świadome, że te plany należy odłożyć w czasie. Miasto miało aspiracje, aby stać się największym ośrodkiem przemysłu IT w kraju. Niestety zniszczeniu uległy miejscowe zakłady przemysłowe, a także infrastruktura co znacznie zmniejszy zainteresowanie inwestorów.

https://www.youtube.com/watch?v=KRe8GMzrsd4

Obecnie do 25 osób wzrosła liczba ofiar żywiołu, tysiące osób zostało rannych. Blisko 100 tysięcy domów i innych zabudowań zostało uszkodzonych lub kompletnie zniszczonych przez żywioł. Tysiące osób zostało ewakuowanych do schronów. Wstępne szacunki mówią o ponad 1,5 miliarda dolarów strat powstałych w wyniku lawin błotnych i silnego wiatru. Miejscowe służby meteorologiczne donoszą, ze siła wiatru przekraczała 200 km/h.

Źródło indiatoday.intoday.in