W czasie minionego weekendu potężne burze z ulewami przeszły przez Grecję. W Atenach ulewy spowodowały wystąpienie powodzi błyskawicznej, część dzielnic miasta została zalanych przed wodę.

Opady okazały się niezwykle intensywne. W miniony piątek burza nadciągnęła nad Ateny, przyniosła ulewy i silny wiatr. Ulice zamieniły się w rwące potoki, w związku z tym zalanych zostało wiele budynków i piwnic. Silny wiatr wyrywał drzewa z korzeniami, wiele osób tego dnia nie miało prądu.

Suma opadów w ciągu niespełna dwóch godzin wyniosła 140 litrów na metr kwadratowy ziemi. Opady były więc niezwykle intensywne, doszło do przysłowiowego urwania chmury.

Obecnie trwa liczenie strat, a władze najbardziej poszkodowanym obiecały wsparcie finansowe, które ma wynieść od około 5 tysięcy złotych do 25 tysięcy złotych. Łączna suma wsparcia udzielonego przez państwo wyniesie około 4 milionów złotych. W wyniku ulew zniszczonych przez powódź zniszczonych zostało blisko 270 samochodów, 850 budynków zostało zalanych.

Ulewy i burze, które w piątek przechodziły nad krajem były spowodowane pozostałościami po huraganie Gonzalo.