W ostatnich dniach dwa razy zatrzęsła się ziemia w Wielkiej Brytanii. Okazuje się, że w historii tego kraju zdarzały się już silniejsze wstrząsy i nie są to odosobnione przypadki. Mimo wszystko na uwagę zasługuje fakt, że ten sam region został dotknięty trzęsieniem dzień po dniu!

Pierwsze trzęsienie ziemi pojawiło się w czwartek i miało siłę 3,2 w skali Richtera i było najsilniejszym wstrząsem od 2001 roku w tym obszarze Anglii. W piątek wynik ten został poprawiony, ponieważ około 24 godziny później w rejonie Rutland – mapa google – ponownie zatrzęsła się ziemia i to z siłą 3,5 magnitudy.

Nie dziwi sam fakt trzęsienie ziemi, lecz to, że wstrząsy wystąpiły po sobie w odstępie jednego dnia, i to w tym samym rejonie. W czwartek służby otrzymały około 450, a w piątek około 600 zgłoszeń od zszokowanych mieszkańców.

Wczorajsze trzęsienie jest dotychczas najsilniejszym wstrząsem dla całego kraju w 2014 roku. Ostatni silny wstrząs miał miejsce w 2008 roku w Lincolshire i wyniósł 5,2 magnitudy i był odczuwalny nawet w północnych regionach Francji. Najpotężniejsze trzęsienie w historii Wielkiej Brytanii wystąpiło w 1931 roku w Yorkshire położonym przy północnym wybrzeżu, Siła tego trzęsienia wyniosła 6,1 stopnia w skali Richera.