Potężne ulewy przeszły przez Albanię w nocy z wtorku na środę. Najbardziej ucierpiała zachodnia i pónocno zachodnia część kraju ze stolicą Tiraną na czele. 3 osoby poniosły śmierć, trwa walka ze skutkami powodzi.

Obfite opady deszczu przeszły przez Albanię w nocy z wtorku na środę. Najwięcej deszczu spadło w obwodach Lac i Lezhe, gdzie w ciągu 2 godzin spadło 130 litrów wody na metr kwadratowy ziemi. Oznacza to nieustanne urwanie chmury, a tym samym ogromne sumy opadów w krótkim czasie.

Niestety ulewy spowodowały ofiary śmiertelne. W samochodzie, który został porwany przez wody powodziowe znaleziono ciała dwóch mężczyzn. Inny mężczyzna także utonął, gdy jego motor pochwyciła wezbrana woda, na szczęście podróżujące z nim dziecko odnaleziono całe i zdrowe.

Ulewy spowodowały przerwy w dostawach prądu, pojawiły się utrudnienia w dostępie do wodny pitnej, zanieczyszczone zostały jej ujęcia. W wyniku trudnych warunków zamknięto szkoły i urzędy. W stolicy kraju Tiranie ulice zamieniły się w rwące potoki oraz tworzyły się rozległe rozlewiska.

https://www.youtube.com/watch?v=AEWZ46OxNp8

Władze w najbardziej poszkodowane regiony kraju, w celu pomocy mieszkańcom wysłały wojsko. Na szczęście w najbliższych dniach Albańczycy odpoczną od opadów.