Gęste mgły i chmury stratus

Mgła paraliżuje punktowo wschodnie, centralne oraz południowe regiony kraju. Doświadczyć możemy to między innymi w Dęblinie (woj. lubelskie), gdzie widzialność spadła poniżej 10m ! To nie są żarty. Istne „mleko” przed oczami znacznie utrudnia jazdę w całym powiecie ryckim, gdzie auta poruszają się z prędkością nie większą jak 30km/h.

Zdjęcie poniżej nie jest rozmazaną fotografią, a widokiem zza kierownicy wykonanym kilka minut temu w omawianym Dęblinie.

Gdzie mogą pojawić się tej nocy mgły?

Prognoza modelu UM. Im kolor bardziej czerwony, tym szansa na mgłę większa.
Prognoza modelu UM. Im kolor bardziej czerwony, tym szansa na mgłę większa. Grafika: meteo.pl

Dodatkowym zagrożeniem jakie stworzy się podczas powstania mgły będzie gołoledź! Temperatura w większości regionów kraju spadła poniżej „zera”, dlatego jakikolwiek opad atmosferyczny powodował będzie mniejszą przyczepność pojazdów na jezdni. W przypadku tak intensywnych mgieł sytuacja jest bardzo poważna, ponieważ na drogach czy autach zaczęła tworzyć się cienka warstwa lodu.

Czy mgły grożą nam w najbliższych dniach ?

„Zgniły” wyż rosyjski, który uprzykrzał nam życie w ostatnich tygodniach na szczęście powoli opuszcza nasz kraj. Od środy pojawi się wiatr, więc nie będzie mowy o jakichkolwiek mgłach.