Czy zima nie udała się na wakacje? Wygląda na to, że tak i to do Iraku, czyli kraju, który kojarzy się nam z pustynią i upałami. Śniegu spadło kilka centymetrów. Ostatni raz biały puch mieszkańcy stolicy Iraku widzieli 12 lat temu.

Śnieg padał w Iraku

Do niezwykle rzadkiej sytuacji doszło 11 lutego i to na wiele większą skalę niż podczas ostatnich opadów, które wystąpiły w 2008 roku. Wówczas warstwa białego puchu była bardzo cienka i symboliczna, a to spowodowało, że bardzo szybko się roztopiła.

Opady śniegu sprzed paru dni były dużo bardziej intensywne, a miejscami warstwa białego puchu przekraczała 3-4 centymetry. To spokojnie wystarczyło, by dzieci wszczęły autentyczne wojny na śnieżki.


Mieszkańcy stolicy zatrzymywali się, aby podziwiać opady śniegu, robić zdjęcia i kamerować to jakże rzadkie zjawisko w tej części świata. Niestety już w po kilku godzinach, po opadach białego puchu nie było śladu.


Ostatni raz opady śniegu w stolicy Iraku wystąpiły 12 lat temu, czyli 2008 roku. Wcześniej opady śniegu wystąpiły ponad 100 lat temu. Górzysta, północna część kraju doświadcza opadów śniegu każdego sezonu zimowego.

A jak wyglądały opady śniegu w Bagdadzie w 2008 roku?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here