Za sprawą wyżu w nadchodzącym tygodniu czeka nas duża dawka słońca jak i przyjemne temperatury. Lokalnie termometry pokazywać będą około 15 stopni Celsjusza.

Według prognoz pogody, tydzień rozpocznie się dosyć pogodnie i przyjemnie. W najbliższym tygodniu Polska znajdzie się pod wpływem potężnego wyżu i to sprawi, że ujrzymy bardzo dużo słońca i pogodnego nieba oraz wysokie temperatury, które będą oscylować na poziomie 15*C.

Na ciepłą pogodę mogą liczyć jedynie mieszkańcy zachodu kraju, ponieważ tylko tam temperatura przekroczy 10*C. Nad resztą kraju temperatura będzie oscylować na poziomie 10*C, ale słoneczna pogoda sprawi że w całym kraju temperatura odczuwalna powinna być o 2-3 stopnie wyższa.

Warto powiedzieć „tak” spacerom, ponieważ pogoda będzie dopisywać. Według prognoz taka aura pozostanie z nami przez tydzień i to są bardzo dobre informacje, ponieważ jeżeli prognozy nie ulegną zmianie, to 20 marca w całym kraju będzie błękit nieba i to sprawi, że obserwacje zaćmienia słońca będą wprost idealne.