Jeśli prognozy się sprawdzą i nad Polskę spłynie arktyczna masa powietrza, to możliwe że pojawią się burze i opady deszczu ze śniegiem i śniegu.

Wszystko na to wskazuje że w nadchodzącym tygodniu pojawi się powiew zimy, ale bez obaw jeżeli śnieg który spadnie za dnia  to nie powinien on się utrzymywać, ponieważ dodatnia temperatura sprawi że pokrywa nie będzie miała szans się utrzymać. Jedynie, co jest bardzo prawdopodobne to białe poranki. Z powodu ujemnych temperatur śnieg, który spadnie nocą będzie miał szanse się utrzymać ale, śniegu nie będzie dużo ponieważ ciepły grunt sprawi, że pokrywa będzie z nami tylko przez chwilkę i będzie topnieć w mgnieniu oka.

Z powodu napływu bardzo mroźnej masy powietrza w środkowej troposferze będzie możliwa liczna konwekcja jak i lokalne burze. Burze nie powinny powodować zagrożenia, jedynie co może być zagrożeniem to opady konwekcyjne które będą mogły powodować ograniczenie  widoczności  na drogach. Podczas opadów konwencyjnych możliwe będzie, że w krótkim czasie spadnie 2-5 cm śniegu.