Śnieg w Tatrach
Zdjęcie ilustracyjne pixabay.com

Zgodnie z zapowiedziami, dziś w całej Polsce mocno się ochłodziło. Temperatury spadły w okolice i poniżej 15 stopni, a dodatkowo na wschodzie cały dzień pada deszcz, który powoduje, że odczucie zimna jest jeszcze większe. Dziś również w Tatrach zawitała zima.

Pierwszy śnieg w górach

Pierwszy śnieg pojawił się dziś rano na Kasprowym Wierchu. Pada cały dzień, lecz pokrywa śnieżna nie jest zbyt duża ze względu na temperaturę oscylującą w granicach zera stopni. Mimo to, warunki na szlakach mocno się pogorszyły. Ratownicy TOPR ostrzegają przed bardzo trudnymi warunkami, zwłaszcza na wyższych wysokościach oraz sugerują, żeby lepiej przygotować się do wyjścia w góry.

Widok na Kasprowy Wierch
Widok na Kasprowy Wierch. Źródło: pkl.pl

Najbliższe dni przyniosą jeszcze większy atak zimy. W okolicach połowy przyszłego tygodnia na Kasprowym Wierchu może leżeć już ponad 15 cm śniegu. Pojawi się całodobowy mróz, nocami temperatury mogą spadać do nawet -8/-9 stopni.

Na początku przyszłego tygodnia w rejonach podgórskich możliwy jest pierwszy tego sezonu śnieg z deszczem. Takie opady mogą wystąpić m.in. w Zakopanem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here