Słonecznie i upalnie

Rekordowa fala upałów za nami, a na horyzoncie widać kolejne uderzenie wysokich temperatur. Gorąco zrobi się już w sobotę, ale tylko na zachodzie. W niedzielę żar rozleje się w całym kraju.

Bardzo przyjemnie pod względem termicznym zapowiada się piątek oraz częściowo sobota. Na pewno odetchną te osoby, które nie przepadają za upałami. Co jak co, upały bywają dość uciążliwe. W piątek temperatura zbliży się do 25-26°C na zachodzie i do 23-24°C na wschodzie. W sobotę znów zacznie być gorąco, bo na zachodzie temperatura może nieznacznie przekroczyć 30°C, a na wschodzie wzrosnąć do 25-26°C.

Od niedzieli znów nieznośny upał

Niedziela przyniesie nam kolejną silną falę upałów. Na zachodzie temperatury znów mogą dojść do 36-37°C! Na wschodzie upał lżejszy, bo do 31-33°C. Tego dnia zalecamy pozostać w domu, gdyż dłuższe przebywanie na słońcu może skończyć się tragicznie.

Prognozowane temperatury w niedzielę 30 czerwca 2019
Prognozowane temperatury w niedzielę 30 czerwca 2019. Grafika windy.com

Fala upałów potrwa do poniedziałku, a zakończy ją chłodny front atmosferyczny, który już w nocy z niedzieli na poniedziałek przyniesie gwałtowne burze. Te w ciągu dnia wędrować będą na wschód, spychając upalne masy powietrza znad Polski. Zanim jednak to nastąpi na wschodzie i południu temperatura wzrośnie do okropnych 35°C, a na zachodzie do 27-28°C.

Prognozowane temperatury w poniedziałek 1 lipca 2019
Prognozowane temperatury w poniedziałek 1 lipca 2019. Grafika windy.com

Długoterminowe prognozy wskazują na krótkie upalne epizody, ale ze wskazaniem na częstszy napływ powietrza z zachodu kontynentu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here