Burza w Polsce, ulewne opady deszczu

Po kilku dniach upałów, w weekend przyjdzie ochłodzenie. Poprzedzi je jednak fala dość gwałtownych burz.

Sobota

W sobotę przez Polskę będzie przemieszczał się chłodny front atmosferyczny. Przed nim będą rozwijały się burze. Zagrzmi na wschodzie oraz w centrum. W wielu miejscach burze mogą być gwałtowne, lokalnie niewykluczone, że rozwiną się wielokomórkowe struktury. W trakcie burz wystąpią ulewne opady deszczu, silny wiatr oraz miejscami grad o średnicy do 2-3 cm.

Ze względu na przemieszczający się chłodny front atmosferyczny, Polska będzie podzielona na ciepły wschód i chłodny zachód. Na zachodzie termometry pokażą poniżej 20 stopni, lokalnie nawet 15-17 stopni. Na wschodzie zaś będzie 27-28 kresek powyżej zera.

Prognozowane temperatury w dniu 08.06.2019
Prognozowane temperatury w dniu 08.06.2019 | źródło: meteomodel.pl

Niedziela

W niedzielę chłodniej zrobi się już w całym kraju. Temperatury na poziomie 22-23 stopni. Jedynie na zachodzie lokalnie nieco cieplej, w okolicach 25-26 stopni. Nigdzie nie będzie padać, w większości kraju niebo będzie niemalże wolne od chmur.

Prognozowane temperatury w dniu 09.06.2019
Prognozowane temperatury w dniu 09.06.2019 | źródło: meteomodel.pl

Ochłodzenie będzie krótkie

Ochłodzenie, które jutro nadejdzie nie potrwa długo. Już od poniedziałku czeka nas kolejny napływ gorących mas powietrza. Więcej informacji o tym podamy w niedzielę w prognozie tygodniowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here