Zachmurzenie całkowite, zbliżające się opady deszczu

Od kilku dni nad Polską zalega chłodne powietrze polarnomorskie. Z tego powodu temperatury oscylują w granicach 20 stopni, a poranki są wyjątkowo chłodne. Czy aura zmieni się w nadchodzący weekend? Sprawdźmy!

Piątek

Jutrzejszy dzień będzie chłodny w całym kraju. Najcieplej będzie na południu, tam 20-21 stopni. Na północy, zachodzie oraz w centurm słupki rtęci pokażą 18-19 stopni. Najchłodniej na wschodzie, zaledwie w okolicach 16 stopni. Najwięcej słońca na południu, na pozostałym obszarze zachmurzenie i opady. Deszczu spodziewamy się najpierw na północy, lecz z biegiem dnia strefa z opadami będzie wędrowała na południowy wschód, obejmując centralną oraz wschodnią Polskę.

Prognozowane temperatury 5.09.2019 wg. modelu GFS
Prognozowane temperatury 5.09.2019 wg. modelu GFS | źródło: meteomodel.pl

Sobota

W sobotę zrobi się nieco cieplej. Najcieplej znów na południu i południowym zachodzie, do 25 stopni. W centrum oraz na wschodzie i północnym wschodzie w okolicach 20-21 stopni. Najchłodniej na północnym zachodzie ze względu na front atmosferyczny, który będzie przemieszczał się przez północne regiony kraju. Pojawią się opady, które miejscami będą intensywne. W strefie opadów temperatura w okolicach 15 stopni.

Prognozowane temperatury w dniu 6.07.2019 wg. modelu GFS
Prognozowane temperatury w dniu 6.07.2019 wg. modelu GFS | źródło: meteomodel.pl

Niedziela

W niedzielę najcieplej na wschodzie i południu, w okolicach 20-22 stopni. Lokalnie będzie nieco cieplej. W centrum słupki rtęci wskażą 18-19 stopni. Ponownie najchłodniej na północy, 16-17 stopni. Niestety ponownie nie zabraknie opadów. Te pojawią się na północy oraz w pierwszej części dnia na wschodzie. Nie powinny być one intenswyne, będą miały raczej charakter przelotny.

Prognozowane temperatury 7.09.2019 wg. modelu GFS
Prognozowane temperatury 7.09.2019 wg. modelu GFS | źródło: meteomodel.pl

Przez weekend w całym kraju spodziewamy się umiarkowanych porywów wiatru, lokalnie dochodzących do 50 km/h. Dodatkowo noce będą zimne. Temperatury będą spadać poniżej 10 stopni, nawet w okolice 5 kresek powyżej zera. Nad ranem lokalnie będzie nawet jeszcze chłodniej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here