Zaawansowana jesień, drzewa gubią liście
Zaawansowana jesień, drzewa gubią liście

Ostatnie dni przyzwyczaiły nas do typowo jesiennej aury. Było zimno, deszczowo i wietrznie, a słońca było jak na lekarstwo. Wraz z weekendem, sytuacja pogodowa się zmieni. Wyraźnie się ociepli i pojawi się sporo słońca.

Piątek

Już jutro na przeważającym obszarze kraju słupki rtęci wzrosną do 15 kresek powyżej zera. Chłodniej będzie jedynie na północy, tam spodziewamy się 11-12 stopni. W tych regionach spodziewamy się opadów deszczu. Na pozostałym obszarze nie będzie padać i wraz z biegiem godzin, na niebie będzie coraz więcej słońca.

Sobota

W sobotę jeszcze cieplej. Od 13-14 stopni na północy, do 19-20 na wschodzie i w centrum, a lokalnie na południowym zachodzie nawet do 22 stopni Celsjusza. Przelotne opady możliwe lokalnie na północy, i tam najwięcej chmur. Bezchmurnie na południu i częściowo w centrum.

Prognozowane temperatury wg. modelu GFS na dzień 12.10.2019
Prognozowane temperatury wg. modelu GFS na dzień 12.10.2019 | źródło: meteomodel.pl

Niedziela

Niedziela ponownie będzie ciepła i tym razem, już w całym kraju z dużą ilością słońca. Temperatury od 15-16 stopni na północy, przez 19-20 w centrum, na wschodzie i południu, do nawet 23-24 na południowym zachodzie.

Prognozowane temperatury wg. modelu GFS na dzień 13.10.2019
Prognozowane temperatury wg. modelu GFS na dzień 13.10.2019 | źródło: meteomodel.pl

Przed nami naprawdę ciepły i ładny weekend. Prawdziwe babie lato. Warto więc wykorzystać te dni na świeżym powietrzu, bowiem jesteśmy teraz w takim okresie, że pogoda lubi się często zmieniać, a tak ładnych dni w tym roku może nie być już zbyt dużo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here