Zachmurzenie całkowite, zbliżające się opady deszczu

Po kilku dniach upałów, do Polski zaczęło spływać nieco chłodniejsze powietrze. Zostanie ono z nami na czas weekendu.

Sytuacja synoptyczna

Po kilku dniach spływu gorących mas powietrza, tym razem nad nasz kraj zaczęło napływać powietrze polarnomorskie chłodne, które przynosi nam raczej umiarkowane, a nie wysokie temperatury.

Aktualna sytuacja synoptyczna nad Europą
Aktualna sytuacja synoptyczna nad Europą | źródło: metoffice.gov.uk

Piątek

W piątek temperatury raczej na poziomie umiarkowanym. Najchłodniej będzie na Podlasiu, gdzie słupki rtęci wskażą 17-18 stopni. W centrum od 19 do 21 stopni. Najcieplej na południowym zachodzie, do 23, miejscami 24 stopni Celsjusza. Na wschodzie kraju wystąpią lokalnie przelotne opady deszczu. Lokalnie niewykluczone słabe burze. Najwięcej słońca na północy i południu, na pozostałym obszarze nieco więcej chmur.

Sobota

W sobotę niemal w całym kraju wyrównane temperatury, od 19 na wschodzie, do 22-23 na zachodzie. Do tego więcej słońca niż w piątek. Miejscami na południu mogą powstawać słabe burze, zaś po południu rozwój burz możliwy jest na zachodzie kraju. Burze nie powinny być gwałtowne, choć lokalnie takowe są możliwe.

Niedziela

W niedzielę aura podobna do tej z soboty. Na termometrach od 19 stopni na północnym wschodzie, przez 21-22 w centrum, na wschodzie i południu, do 24-25 stopni na zachodzie. W południowo wschodniej części kraju możliwe burze, lokalnie gwałtowne. Poza tym popada na południowym zachodzie, miejscami w centrum oraz na północy i północnym zachodzie.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here