Groźne burzez z ulewami nad Polską

Chłodno i deszczowo minęły ostatnie dni. W weekend zmieni się jedno, nie będzie już zimno, a zamiast tego napłynie bardzo cieple powietrze z południowego wschodu kontynentu. Przyjemnej aurze towarzyszyć będą groźne zjawiska burzowe.

W końcu ciepło!

Ostatnie dni tygodnia zapowiadają się bardzo ciepło. Już w czwartek ciepłe masy powietrza poczuliśmy na wchodzie kraju, gdzie temperatura – pomimo zachmurzenia – systematycznie rosła i osiągnęła wartość do 18-19°C.

W piątek ciepłe masy powinny być odczuwalne w całym kraju, i tak na zachodzie temperatura wyniesie do 18-20°C, a na wschodzie do 22-23°C. W sobotę także przyjemnie ciepło, od 21-22°C na zachodzie, do 23-24°C na wschodzie. W niedzielę temperatury będą jeszcze wyższe, bo na południu może być do 25-26°C, poza tym także ciepło.

Weekend z dużą ilością burz

Najbliższe godziny zapowiadają się burzowo niemal w całym kraju. Burze na ogół nie powinny być silne, ale towarzyszyć im będą ulewy, w czasie których może spaść do 20-30 mm deszczu na metr kwadratowy. Dodatkowo niewykluczone opady małego gradu oraz podmuchy wiatru do 60-70 km/h.

Prognoza burz nad Polską
Prognoza burz nad Polską w dniach 16/17 maja do godziny 6:00 rano.

Groźniejszych zjawisk burzowych spodziewamy się już jutro oraz w weekend. Szczególnie groźne mogą okazać się burze, które wystąpią w sobotę oraz niedziele. Obecnie prognozy wskazują na możliwość wystąpienia ulew, opadów gradu do 3-4 cm, a także silnego wiatru przekraczającego 90 km/h. W związku z dynamiczną aurą każdego dnia udostępniać będziemy prognozę burz dostępną na naszym serwisie.

Zobacz aktualną prognozę burz!

Podziel się swoją opinią!
Love
Haha
Wow
Sad
Angry

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here