Groźne burzez z ulewami nad Polską

Chłodno i deszczowo minęły ostatnie dni. W weekend zmieni się jedno, nie będzie już zimno, a zamiast tego napłynie bardzo cieple powietrze z południowego wschodu kontynentu. Przyjemnej aurze towarzyszyć będą groźne zjawiska burzowe.

W końcu ciepło!

Ostatnie dni tygodnia zapowiadają się bardzo ciepło. Już w czwartek ciepłe masy powietrza poczuliśmy na wchodzie kraju, gdzie temperatura – pomimo zachmurzenia – systematycznie rosła i osiągnęła wartość do 18-19°C.

W piątek ciepłe masy powinny być odczuwalne w całym kraju, i tak na zachodzie temperatura wyniesie do 18-20°C, a na wschodzie do 22-23°C. W sobotę także przyjemnie ciepło, od 21-22°C na zachodzie, do 23-24°C na wschodzie. W niedzielę temperatury będą jeszcze wyższe, bo na południu może być do 25-26°C, poza tym także ciepło.

Weekend z dużą ilością burz

Najbliższe godziny zapowiadają się burzowo niemal w całym kraju. Burze na ogół nie powinny być silne, ale towarzyszyć im będą ulewy, w czasie których może spaść do 20-30 mm deszczu na metr kwadratowy. Dodatkowo niewykluczone opady małego gradu oraz podmuchy wiatru do 60-70 km/h.

Prognoza burz nad Polską
Prognoza burz nad Polską w dniach 16/17 maja do godziny 6:00 rano.

Groźniejszych zjawisk burzowych spodziewamy się już jutro oraz w weekend. Szczególnie groźne mogą okazać się burze, które wystąpią w sobotę oraz niedziele. Obecnie prognozy wskazują na możliwość wystąpienia ulew, opadów gradu do 3-4 cm, a także silnego wiatru przekraczającego 90 km/h. W związku z dynamiczną aurą każdego dnia udostępniać będziemy prognozę burz dostępną na naszym serwisie.

Zobacz aktualną prognozę burz!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here