Zima w Stanach Zjednoczonych dotarła także do zachodniego wybrzeża. Śnieg padał w Kalifornii, Nevadzie czy Arizonie. Największe jednak wrażenie sprawił Wielki Kanion, przykryty śniegiem w iście zimowej scenerii!

Atak zimy na zachodnim wybrzeżu przyczynił się do gigantycznych korków na drogach. Zginęło kilkanaście osób, a część dróg ze względu bezpieczeństwa została zamknięta. Opady śniegu dotarły także do Parku Narodowego Wielki Kanion gdzie turyści przybyli na miejsce mogli oglądać zapierające dech w piersiach widoki, ale w nieznanej dotąd zimowej scenerii.

Wielki Kanion w zimowej scenerii. Zdjęcie Flickr

Dotarcie do parku narodowego jest obecnie utrudnione z powodu trudnych warunków panujących na drogach dojazdowych. Śnieg padający w regionie Wielkiego Kanionu zdarza się rzadko, ostatni raz taka sytuacja miała miejsce kilka lat temu.

To nie koniec zimowych wieści ze Stanów Zjednoczonych. W najbliższych dniach do północnej i środkowej części tego kraju ma spłynąć fala arktycznego powietrza. Meteorolodzy spodziewają się rekordowej fali chłodów.