Zasypana Lubelszczyzna
Zasypana Lubelszczyzna fot. lublin112.pl

Przez ostatnią dobę potężne śnieżyce przemieszczały się od Śląska i Małopolski, aż po północne regiony kraju. Najgorsza sytuacja panuje na Lubelszczyźnie, oraz na Ziemi Łódzkiej. Miejscami, w zaspach pokrywa śnieżna przekracza 50 centymetrów!

Śnieżyce i wiatr, który w porywach osiąga 60km/h utrudniają mieszkańcom życie. Drogi powiatowe i wojewódzkie miejscami są nie przejezdne, poprzez nawiany śnieg. Taka sytuacja panuje na Lubelszczyźnie.

Bardzo trudna sytuacja panuje w gminie Jabłonna na Lubelszczyźnie. Jak informuje portal lublin112.pl, nikt nie odśnieża dróg od trzech dni. Mieszkańcy nie mogą wydostać się ze wsi. Oto list od Marcina do redakcji z prośbą o jakąkolwiek pomoc:

Droga Skrzynice – Czerniejów wygląda tak jak na zdjęciu dodanym w załączniku. Nie ma możliwości przejścia pieszo ani tym bardziej przejechać. Kursowanie busów Chmiel – Skrzynice – Lublin zostały wstrzymane. A wójtowa gminy Jabłonna jak widać nie przejmuje się sytuacją zasypanych w gminie ludzi.

Ludzie nie mają jak dostać się do Lublina do pracy. Drogi strasznie zasypane i ani widu ani słychu żeby jakiś pług miał tamtędy przejechać. Droga już 3 dzień jest zasypana.

Komunikacja przez to wstrzymana. Dzieci nie mogą dostać się do Piotrkowa i Mętowa do gimnazjów. Studenci mają większy problem, gdyż są egzaminy, na które także nie mogą się dostać…. To jest skandal żeby wójtowa gminy Jabłonna w taki sposób zarządzała gminą. Rozumiem jakby to była polna droga, ale to jest droga powiatowa i w takim stanie?!?!?! Skandal, po prostu skandal. Nie wspomnę o asfaltowych drogach bocznych prowadzących do domów, które są tak samo zasypane. I co ludzie mają zrobić?

Trudna sytuacja panuje także w Zemborzycach Wojciechowskich, gdzie po nocnych opadach śniegu, drogi są zablokowane, przez zalegający na nich śnieg.

Dramatyczna sytuacja panuje także we wsi Sobieska Wola, gdzie mieszkańcy są odcięci od świata, niektórzy nie mogą dostać się nawet do jakiegokolwiek sklepu.

Poniżej przedstawiamy kilka zdjęć z Lubelszczyzny: