Ciepła i słoneczna jesień

Kolejny dzień października okazał się bardzo deszczowy, wietrzny oraz zimny. W wielu miejscach kraju temperatura nie przekroczyła 10 stopni Celsjusza, a na południu kraju nawet 6 stopni.

Nie dość że jest zimno i mokro to jeszcze wietrznie. Dobra wiadomość jest taka, że jeszcze jutro spodziewamy się silniejszego wiatru, w centrum, na północy oraz zachodzie Polski. Następnie do końca tygodnia nie powinno już silnie wiać, za wyjątkiem samego wybrzeża.

Przypominamy, że to dopiero trzeci dzień z deszczem i drugi z chłodem, a już teraz większa część z nas ma dość aury za oknem. A wystarczy sięgnąć pamięcią do miniowego weekendu, gdy temperatury za oknem były naprawdę przyjemne!

Temperatury maksymalne 1 października 2016
Temperatury maksymalne 1 października 2016. Grafika: www.weatheronline.pl

Ładną pogodę, szczególnie we wrześniu oraz październiku należy wykorzystywać, gdyż kolejna taka okazja może się już nie trafić, a nawet jeśli będzie pogodnie, to z coraz mniejszymi szansami na wysokie temperatury. Dlatego niech żałują ci, którzy ostatni weekend przesiedzieli w domu przed komputerami i telewizorami.

Można śmiało powiedzieć, że ładnej i słonecznej pogody nigdy dość, jednak przyroda bardzo potrzebowała wody. Z drugiej strony większa część września przyniosła nam temperatury wyraźnie ponad normę, dlaczego zatem teraz nie może być chłodniej?