Mamy dobrą wiadomość dla miłośników burz. W dniu jutrzejszym do Polski docierać będzie dość chwiejne powietrze, które spowoduje powstanie konwekcji, a miejscami również i burz. Zagrzmieć może w zdecydowanej większości kraju, dlatego śmiało możemy otworzyć sezon burzowy 2016!

We wtorek pogoda w Polsce kształtowana będzie przez fronty atmosferyczne związane z ośrodkiem niskiego ciśnienia znad Skandynawii. Docierać będzie ciepłe oraz wilgotne powietrze  z południowego zachodu kontynentu.

Front przyniesie nam opady przelotne, które wystąpią w całym kraju, okresami może padać mocniej. Dodatkowo występować będę mocniejsze porywy południowo zachodniego wiatru, dochodzące do 50-60 km/h. W czasie burz może powiać mocniej.

Gdzie może zagrzmieć?

prognoza burz

Burze wystąpią w zdecydowanej większości kraju i zapewne ominą południowe województwa. Możemy zatem śmiało ogłosić rozpoczęcie sezonu burzowego w 2016 roku.

To nie koniec dobrych wiadomości, gdyż czeka nas teraz okres wyraźnie cieplejszej i przyjemniejszej pogody. Więcej dowiecie się już jutro.