Kwitnące krokusy na wiosnę

Wszystko wskazuje na to, że za parę dni w Polsce zrobi się naprawdę bardzo ciepło. Przypominamy, że to wciąż początek marca i aura z jaką mamy do czynienia ostatnio, jest typową dla tego miesiąca. Tym razem to nie śnieg i chłód, a słońce, chmury i wiosenne temperatury zdominują pogodę w Polsce.

Z chłodną, wietrzną i kapryśną aurą do czynienia będziemy mieć do soboty. Wówczas na zachodzie temperatura wzrośnie do 10-11°C i zrobi się całkiem przyjemnie. Mieszkańcy wschodniej części kraju będą musieli poczekać dłużej na poprawę nieprzyjemnej pogody, ale tylko do niedzieli. Termometry we wschodnich regionach mają pokazać od 7°C do 10°C, a na zachodzie do 13-15°C!

To nie koniec dobrych wieści, gdyż prognozy wskazują na to, że ciepłe powietrze zostanie z nami przynajmniej do czwartku przyszłego tygodnia. W każdym dniu temperatury będą wzrastać do 10-12°C na północnym wschodzie, a na południu i południowym zachodzie do 14-16°C.

Ciepłą pogodę zawdzięczać będziemy wyżom, które rozbudują się na zachodzie i w centrum Europy, i sprowadzać będą do Polski bardzo ciepłe powietrze z południowego zachodu kontynentu. To od rozmieszczenia wyżów zależeć będzie jakie masy powietrza spływać będą do naszego kraju. Niestety istnieje ryzyko spłynięcia również chłodnego powietrza z północy.