Ciepłe wiosenne słońce w marcu

Dzisiejszy dzień zapisał się jako najcieplejszy w tym roku. W wielu miejscach w kraju temperatura sięgnęła, a miejscami nawet przekroczyła 15 stopni! Do tego było bardzo dużo słońca.

Najcieplej na zachodzie, najchłodniej na wschodzie

Najwyższe wartości pokazały termometry na zachodzie kraju. Jak widać na poniższej grafice, na Górnym Śląsku oraz na południu Ziemi Lubuskiej było 16 stopni. Ponadto na Śląsku, Opolszczyźnie, w Wielkopolsce, Małopolsce oraz na Pomorzu Zachodnim było 13-14 kresek powyżej zera. Powyżej 10 stopni było jeszcze na Pomorzu, Ziemi Łódzkiej oraz na Kujawach oraz Podkarpaciu.

Najniższe temperatury odnotowane zostały po wschodniej stronie Wisły. O ile na Mazowszu czy Mazurach słupki rtęci zbliżyły się do 10 kresek powyżej zera, o tyle na Lubelszczyźnie oraz miejscami na Podlasiu było poniżej 5 stopni.

Temperatura maksymalna w Polsce w dniu 16.02.2019
Temperatura maksymalna w Polsce w dniu 16.02.2019 | źródło: weatheronline.pl

Bardzo dużo słońca, ale nie wszędzie

Dzisiaj nad naszym krajem mieliśmy na prawdę bardzo dużo pogodnego nieba. Niebo wolne od chmur było na zachodzie, północy, w centrum oraz na południu.

Bezchmurne niebo w Łodzi
Bezchmurne niebo w Łodzi

Niestety nie wszędzie było tak pięknie. Zgoła odmienna sytuacja była na Lubelszczyźnie i częściowo na Podlasiu i Mazowszu, gdzie przez cały dzień zalegał stratus. Widać to również po temperaturach – to tam było najchłodniej.

Stratus i gęste mgły w Lublinie
Stratus i gęste mgły w Lublinie

Jutro również będzie bardzo ciepło

Dzisiejszy dzień nie był jedynym tak ciepłym dniem. Jutro również będzie ciepło, choć nie tak jak dziś. Najcieplej będzie na południu i południowym zachodzie, gdzie jednocześnie będzie najwięcej słońca. Tam termometry pokażą 10-12 kresek powyżej zera. Lokalnie możliwe, że będzie cieplej. Chłodniej na pozostałym obszarze. Niestety, na północy, w centrum oraz na wschodzie pojawi się stratus, co uniemożliwi duży wzrost temperatury. W tych miejscach temperatura w okolicach 5-7 stopni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here