Trzęsienie ziemi miało miejsce w środę o godzinie 21:45 czasu lokalnego. Na szczęście nie odnotowano szkód czy dodatkowych problemów z elektrownią w Fukushimie.

Trzęsienie ziemi wystąpiło w pobliżu elektrowni atomowej w Fukushimie, która została zniszczona przez tsunami w marcu 2011 roku. Nie odnotowano zniszczeń, ani zgłoszeń o osobach rannych. Co istotne wstrząsy nie pogorszyły wciąż napiętej kondycji zniszczonej elektrowni.

Japońskie służby informują o dwóch wstrząsach, jeden z nich miał miejsce w środę 24 września o godzinie 21:45 i wyniósł 5 magnitud, drugi wstrząs pojawił się 46 minut później i był nieznacznie silniejszy – 5,2 stopnia. Przypominamy, że elektrownia atomowa w Fukushimie została zniszczona w wyniku potężnego trzęsienia ziemi z 11 marca 2011 roku, które wyniosło aż 9,0 magnitudy. Następstwem potężnego trzęsienia była niszczycielska fala tsunami.

Żywioł spowodował najgorszy kryzys od awarii elektrowni atomowej w Czarnobylu w 1986 roku. Od początku pracownicy TEPCO starają się zapanować nad problemem. Każde trzęsienie ziemi może znacznie skomplikować i tak trudną sytuację w zniszczonej elektrowni.

Źródło zdjęcia enformable.com