Zmiana czasu w Polsce
Zdjęcie pixabay.com

Pamiętajmy o tym, aby dzisiejszej nocy zmienić czas na letni. Jak to zrobić? A no wystarczy przesunąć zegarek o godzinę do przodu. Jeśli tego nie zrobimy to raczej spóźnimy się do pracy, do szkoły, na autobus czy do kościoła.

Już dzisiejszej nocy zmieniamy czas z 2:00 na 3:00. Śpimy tym samym godzinę krócej, i niestety w ciągu najbliższych kilkunastu dni będziemy musieli się do tej zmiany przyzwyczaić. Ponoć jest tak, że młodszym to przychodzi łatwo, a starszym trudniej.

Zmiana czasu na letni jest już ostatnią prostą do wiosny w Polsce. W ciągu ostatnich kilkunastu dni zakwitły wczesnowiosenne kwiaty jak np. przebiśniegi i krokusy, a w najbliższych dniach akcentów wiosennych powinno być zdecydowanie więcej. W końcu kwiecień to miesiąc kwitnienia ogromnej liczny roślin – magnolii, kaczeńców, tulipanów czy nawet zwykłych stokrotek, i nie wspominając o całej masie drzew owocowych.

Mamy ogromną nadzieję, że wiosennemu czasowi towarzyszyć będzie przyjemniejsza aura na zewnątrz. Ostatnie prognozy w końcu wskazują, że tak się stanie, gdyż te już od czwartku niezmiennie wskazują na wartości w pobliżu 19 stopni na zachodzie Polski i to już we wtorek. Już jutro podamy więcej szczegółów, w prognozie tygodniowej.