Atak zimy
Zdjęcie pixabay.com

Jesień w pełni. Zgodnie z tradycją, Amerykański serwis AccuWeather wydał swoją prognozę na nadchodzącą zimę. Obejmuje ona teren Starego Kontynentu. Wygląda na to, że będziemy mieli mocno zróżnicowaną aurę.

Wietrznie na Wyspach

Najbardziej wietrzna aura zapowiada się na Wyspach Brytyjskich oraz w północnej części Niemiec, w Holandii oraz na północy Francji. Te regiony często będą nawiedzane przez głębokie niże przynoszące silny wiatr oraz sporo opadów. Temperatury będą wyższe niż zakłada norma, więc na dłuższe incydenty czy ataki zimy, w tamtych regionach nie ma co liczyć. Podobna aura może wystąpić również w zachodniej części Norwegii, z tym, że tam powinno być chłodniej.

Południowa Europa najcieplejsza

Jak to zazwyczaj bywa, najwyższe temperatury będą panowały na południu Europy, w Hiszpanii, Portugalii, we Włoszech, w Grecji oraz na Bałkanach. AccuWeather prognozuje tam temperatury sporo powyżej normy. Opadów nie będzie zbyt dużo, zwłaszcza w pierwszej części zimy. Bardziej należy spodziewać się kilkudniowych incydentów z opadami deszczu lub śniegu, po czym następować będzie kilkudniowa poprawa pogody.

Prognoza AccuWeather na zimę 2018/2019
Prognoza AccuWeather na zimę 2018/2019 | źródło: accuweather.com

Centralna Europa oraz Skandynawia z dużą ilością śniegu

W Skandynawii oraz w centralnej Europie będą występowały częste opady śniegu. Temperatury jednak nie powinny być bardzo niskie. Raczej przewiduje się, że będą one w normie, bądź trochę poniżej. Nad Polską, Czechami oraz Austrią będą zderzać się ciepłe masy powietrza z zachodu z zimnymi ze wschodu. W związku z tym, w wymienionych regionach należy spodziewać się częstych, intensywnych opadów śniegu, zwłaszcza na początku 2019 roku.

Zachodnia Europa z częstymi opadami

Rejony Niemiec, Francji, Szwajcarii oraz północnej Hiszpanii czeka wilgotna aura. Będzie często padać, a temperatury będą raczej powyżej normy, w związku z czym częściej może padać deszcz i śnieg. Dodatkowo czasami silniej powieje, ale nie będą to takie wichury jak na Wyspach Brytyjskich.

Mróz na wschodzie Europy

Wschód Europy czeka prawdziwa zima. Będzie mroźno, bowiem meteorolodzy przewidują temperatury sporo poniżej normy. Dodatkowo często popada śnieg, przez co należy spodziewać się sporej pokrywy śnieżnej. Będzie również sporo dni z suchą, lecz mroźną aurą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here