Przelotne opady śniegu

Atak zimy, o którym wspominaliśmy parę dni temu bardzo dał się we znaki mieszkańcom województw centralnych, a najbardziej świętokrzyskiego, gdzie spadło ponad 10 centymetrów świeżego śniegu. Taki urok kwietnia, że potrafi przeplatać prawdziwe letnią aurę z dosłownie zimową. Opadów śniegu spodziewamy się jeszcze dzisiejszej nocy oraz w ciągu jutrzejszego dnia.

Zrobiło się zimowo

Dzisiejszy ranek zimowym krajobrazami przywitał mieszkańców województwa wielkopolskiego, łódzkiego, małopolskiego oraz przede wszystkim świętokrzyskiego, gdzie padało przez cały dzień. Miejscami pokrywa śnieżna wyniosła aż kilkanaście centymetrów! Opadom śniegu towarzyszyła delikatnie dodatnia temperatura przez co nawierzchnie dróg pozostały czarne, mimo to warunki na drogach były ekstremalnie trudne.

Zdjęcie z kamery drogowej
Zdjęcie z kamery drogowej. Zdjęcie: traxelektronik.pl/pogoda/kamery/
Zdjęcie z kamery drogowej
Zdjęcie z kamery drogowej. Zdjęcie: traxelektronik.pl/pogoda/kamery/

Najbliższa noc również przyniesie opady śniegu. Opadów spodziewamy się od województwa lubelskiego przez mazowieckie po łódzkie, opolskie i śląskie, a także świętokrzyskie i małopolskie. Najintensywniejszych opadów spodziewamy się w świętokrzyskim, śląskim oraz małopolskim. Pokrywa śnieżna po nocnych opadach może wynieść do kilkunastu centymetrów.

Dzisiejsza noc będzie również bardzo zimna. Na przeważającym obszarze kraju wystąpią przymrozki na wysokości 2 metrów. Na północy do -2/-3 stopni Celsjusza.

Nieco cieplej zrobi się już w czwartek, lecz nadal nie będzie to ciepło, którego oczekujemy po wiośnie. Na koniec mamy dobrą wiadomość, prognozy długoterminowe w końcu wskazują na ocieplenie. W przyszłym tygodniu może być nawet 20 stopni.