Dzisiejszy dzień w wielu miejscach przywitał nas zimowymi krajobrazami. Nie można powiedzieć, że zima nie chce ustąpić miejsca wiośnie, bo tego typu sytuacje w pogodzie dla kwietnia są po prostu normą. Szkoda jednak, że chłodniejszy okres przypadnie na czas świąt wielkanocnych.

Czwartek będzie najchłodniejszym dniem obecnego tygodnia. Marnym pocieszeniem będzie, że w kolejnych dniach temperatury będą delikatnie wyższe. Nadal jednak czeka nas pogoda w kratkę, do tego dokuczać będzie nieprzyjemny wiatr z północy.

Wielki Piątek

wielki piątek

W wielki piątek do Polski nadal docierać będzie zimne powietrze z północy. W całym kraju pojawią się intensywne opady przelotne deszczu, deszczu ze śniegiem, samego śniegu, a także przejściowo krupy śnieżnej lub małego gradu. Lokalnie przejdą też burze.

Wielka Sobota

Wielka sobota

Bez większych zmian w pogodzie w wielką sobotę. Pojawiać się będzie więcej przejaśnień, lecz opady utrzymają swoją intensywność. Wciąż napływać będzie chłodniejsze powietrze z północy.

Niedziela Wielkanocna

niedziela

Nieco mniej opadów na zachodzie i południowym zachodzie. Będzie sporo słońca, ale przyjemna aura przeplatana będzie okresami z intensywnymi opadami.

Poniedziałek Wielkanocny

poniedziałek

Delikatnie ociepli się na zachodzie kraju, w pozostałych regionach temperatury na zbliżonym poziomie z poprzednich dni. Wciąż utrzymywać się będą przelotne opady deszczu, gradu, krupy śnieżnej, a lokalnie deszczu ze śniegiem i śniegu.

Kiedy możemy spodziewać się ocieplenia? O tym napiszemy w najbliższych dniach.