Ciepła i słoneczna jesień

Jesień kojarzy nam się raczej z chłodną, mglistą, deszczową i wietrzną aurą. Są wyjątki, kiedy to jest trochę cieplej i chwilami poświeci słońce. Mamy już prawie połowę października, ale tylko w kalendarzu. Za oknem tego nie widać.

Aktualna pogoda w naszym kraju nie przypomina w żadnym stopniu jesieni. W dzień w całym kraju słupki rtęci sięgają, bądź przekraczają 20 stopni dobijając nawet do 24-25 kresek powyżej zera. Do tego jest bezchmurnie, a jeśli gdzieś pojawiają się chmury to jest ich mało. Oczywistością jest, że od czasu do czasu deszcz musi popadać i są takie regiony, ale w większość Polski deszcz nie padał już naprawdę długo. Do tego należy doliczyć fakt, że noce też nie są zimne Minimalne temperatury nocami nie spadają poniżej 8-9 stopni, a maksymalne wynoszą prawie 15*C. Taka pogoda wcale nie przypomina nam, że mamy już prawie połowę października, raczej można ją porównać do końca sierpnia, bądź początku września.

Jak długo jeszcze tak upalna i słoneczna aura będzie dominowała w naszym kraju?

Wszystko wskazuje na to, że już jutro zrobi się trochę chłodniej, ale słabo popada tylko na Warmii i Mazurach. Najcieplej będzie na południowym wschodzie, 21-22 stopnie, najchłodniej zaś nad morzem, do 15-16*C. Nowy tydzień przywita nas dosyć pochmurną aurą, ale słońca też będzie sporo. Nigdzie nie będzie padać, a najcieplej będzie na południu, 23*C, najchłodniej na północy, 17 kresek powyżej zera. Wtorek jeszcze ciepły, ale od zachodu wkroczy front z opadami deszczu, który ściągnie za sobą zimne powietrze, a więc temperatury spadną. Więcej szczegółów już jutro w prognozie tygodniowej, którą wydamy po południu.