Zmiana czasu w Polsce
Zdjęcie pixabay.com

W 2019 roku zmiana czasu będzie mieć miejsce w nocy z soboty na niedzielę. Wówczas przesuniemy wskazówki zegarów o godzinę do przodu, z 2 na 3. Osoby, które nie znoszą tego procederu już niedługo odetchną z ulgą. Nadchodzą wielkie zmiany…

Już dziś wchodzimy w czas letni

Dzisiejszej nocy przejdziemy na czas letni, a więc będziemy musieli przestawić zegarki o godzinę do przodu z 2:00 na 3:00. Oznacza to, że będziemy spali godzinę krócej, ale za to od jutra, słońce będzie zachodziło godzinę później. Niestety, godzinę później również zacznie wschodzić, co dla osób wstających o poranku może mieć znaczenie. Warto jednak pamiętać, że z dnia na dzień, długość dnia będzie stopniowo wzrastać, zaś noc skracać.

Koniec zmiany czasu już za 2 lata

Już od pewnego czasu podnoszony jest temat zasadności zmiany czasu. Obecnie pomysł ten wydaje się nie spełniać swojego zadania, a zamiast tego powoduje duży dyskomfort, gorsze samopoczucie. Zmiana czasu powoduje także wzrost kosztów prowadzenia różnego typu działalności. Temat ten podejmował także Parlament Europejski, który po wielu konsultacjach zdecydował się przegłosować projekt, który obliguje państwa członkowskie wspólnoty do deklaracji pozostania przy wybranym czasie. Ostatecznie ostatni raz zegarki będziemy przestawiać w 2021 roku, i dokładnie tyle czasu daje nam Unia, aby zdecydować czy wybieramy czas letni czy zimowy (podobnie jak innym państwom członkowskim).

Polska prawdopodobnie zostanie w czasie letnim

Każdy kraj Unii Europejskiej będzie mógł wybrać, w jakim czasie będzie chciał funkcjonować. Jeśli któryś kraj zdecyduje się na czas letni, wskazówki zegara po raz ostatni przesunie w ostatnią sobotę marca 2021 roku. Jeśli zaś ktoś zostanie w czasie zimowym, ostatnia zmiana czasu będzie miała miejsce w ostatnią sobotę października 2021 roku. Polska prawdopodobnie wybierze czas letni, co oznacza, że zimą dzień będzie godzinę dłuższy niż zazwyczaj. Różnica będzie również o poranku, bowiem w przypadku czasu letniego, zimą będzie się robiło jasno dopiero od godziny 8-9 rano.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here