Powrót zimy najbardziej ucieszył najmłodszych

W sporej części kraju rozpoczęło się zimowe szaleństwo. O ile w czasie ostatnich zim śniegu było jak na lekarstwo, tak w tym roku dzieci mają powody do radości. Na wschodzie i miejscami w centrum spadło aż 10 cm świeżego śniegu.

Wczorajszy dzień w sporej części Polski okazał się najbardziej śnieżnym od paru lat. Największe opady występowały na wschodzie, a po południu także w centrum kraju. Miejscami spadło do 10 cm świeżego śniegu. Nic dziwnego, że z sytuacji od razu postanowiły skorzystać dzieci, które od razu namówiły rodziców do zabawy na świeżym powietrzu.

Ile śniegu leży w Polsce?

Najwięcej śniegu leży w całej północno wschodniej ćwiartce kraju, gdzie najsłabiej zaznaczyła się odwilż. W tej części kraju notujemy około 7-12 cm świeżego śniegu. W pozostałych częściach pokrywa śnieżna wynosi od paru do kilku centymetrów.

Najgorzej pod względem pokrywy śnieżnej prezentuje się północny zachód Polski oraz znaczna część województwa świętokrzyskiego, gdzie pokrywy nie ma lub jest tylko symboliczna.

W najbliższych dniach nie spodziewamy się większych opadów śniegu, a te które wystąpią będą raczej słabe i lokalne. Mocniej popada na północy kraju, gdzie za sprawą „efektu jeziora” może dojść do powstania konwekcji.