W poniedziałek 20 marca, a dokładniej o godzinie 11:29, Słońce wejdzie w znak Barana i tym samym rozpocznie się astronomiczna wiosna. Oznacza to również, że dzień oraz noc będą trwały po 12 godzin. 21 marca to z kolei pierwszy dzień wiosny kalendarzowej.

Warto wspomnieć, że z początkiem marca przywitaliśmy wiosnę meteorologiczną, czyli okres od marca do końca maja, gdy średnia dobowa temperatura oscyluje w granicach 5-15 stopni Celsjusza. Niestety od początku marca, pogoda jest wyjątkowo niestabilna oraz zmienna, jak zresztą przystało na miesiąc marzec.

Początek wiosny astronomicznej to moment równonocy wiosennej, już od jutra dzień będzie dłuższy niż noc i tak, będzie do aż 22 września. Również z każdym dniem słońce operować będzie coraz wyżej, a to oznacza wyższe temperatury. Jednak na wyraźnie przyjemniejsze temperatury musimy poczekać. Wprawdzie w najbliższych dniach zrobi się cieplej, ale póki co na dłuższe utrzymanie się ciepłej aury nie ma co liczyć.

I na sam koniec przypominamy, że zmiana czasu już za kilka dni, w nocy z 25 na 26 marca. Zegarki przestawiamy o godzinę do przodu.

Udostępnij swój głos!


Podziel się swoimi wrażeniami
  • W szoku
  • Sympatycznie
  • Smutno
  • Jestem zły/a
  • Bez szału
  • Trochę się boję
PODZIEL SIĘ
Paweł Bartoń
Interesuję się meteorologią, zjawiskami pogodowymi oraz ogólnie przyrodą. Ciekawią mnie mechanizmy powstania zjawisk. To czemu chce stawić czoła, to ogromna trudność z jaką wiąże się prognozowanie pogody. Chcę także informować o tym, co dzieje się na całym świecie.