Ciepła letnia pogoda przed burzą
Zdjęcie ilustracyjne pixabay.com

Piątek przyniesie wyraźnie cieplejsze, ale też wilgotne masy powietrza, które zaznaczą się przede wszystkim na wschodzie kraju. Nad Polską wędrować będzie front z opadami deszczu, który po południu oraz wieczorem przyniesie burze.

Sporo popada na zachodzie

W ciągu dnia sporo deszczu spadnie na zachodzie i częściowo w centrum kraju. Na wschodzie ciepło, ale na niebie przewaga chmur i okresami mocniejsze podmuchy wiatru.

Pomimo chłodnego maja nie narzekajmy na opady deszczu w czerwcu, które są wciąż bardzo potrzebne przyrodzie oraz polskim rzekom, które na zachodzie i południowym zachodzie nadal cechują się bardzo niskimi stanami.

Nad Polską przejdą burze

W drugiej części dnia nad Polską zaczną występować burze, które związane będą ze zbliżającym się chłodnym frontem atmosferycznym. Na ogół będą to umiarkowane zjawiska burzowe z wiatrem dochodzącym do 60 km/h i ulewami do 10 litrów na metr kwadratowy ziemi.

Prognoza burz 5 czerwca 2020

Większe prawdopodobieństwo wystąpienia silniejszych zjawisk burzowych prognozujemy nad północno wschodnią częścią kraju. Gdzie burze zaczną występować późnym popołudniem. Burze raczej nie przyniosą silniejszych porywów wiatru, a głównym zagrożeniem mogą być ulewy z opadami do 20 litrów na metr kwadratowy.

Zobacz gdzie jest burza?

Zobacz gdzie pada deszcz?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here