Gwałtowny atak zimy i chłodów przyniósł front atmosferyczny, który przeszedł przez północne regiony Chin. Za frontem napłynęła arktyczna masa powietrza, ochłodziło się o 20 stopni, a deszcz przeszedł w śnieg. Na drzewach wciąż zielenią się liście.

Zimne powietrze i opady śniegu zdominowały aurę w północnych Chinach. W wielu miejscach temperatura nie przekracza 5*C, a w sporej części spadła poniżej 0*C. Nie jest to anomalia dla tego regionu, ponieważ opady śniegu zdarzyły się już w tym roku, jednak tym razem ich skala jest znacznie większa.

Pomimo ataku zimy mieszkańcy mogą w końcu odetchnąć z ulgą i to pełną piersią. Front, który przeszedł nad północą kraju oczyścił powietrze z zanieczyszczeń i zepchnął smog na południe kraju. Oznacza to również, że zimno dotarło nawet daleko na południe, gdzie również temperatury oscylują wokół 10*C.

Niestety szybki rozwój gospodarczy Chin niesie ze sobą ogromną dewastację środowiska naturalnego. Smog w Chinach utrzymuje się przez większą część roku i nasila się szczególnie zimą z powodu ogrzewania mieszkań węglem.