Deszczowa i pochmurna pogoda w okresie wiosenno letnim

Po kliku upalnych, a następnie burzowych dniach przyszła pora na spore ochłodzenie. W porównaniu z początkiem tygodnia zrobiło się blisko o 20°C chłodniej. Uspokajamy, że już jutro zrobi się cieplej, a wiatr zacznie systematycznie słabnąć. Pojawią się też opady przelotne, ale przede wszystkim na północy kraju.

Sobota będzie cieplejsza i mniej wietrzna

Prognoza pogody w Polsce

Już w piątek Polska znalazła się pod wpływem wyżu z centrum Europy, lecz dopiero w sobotę sprowadzi on do Polski cieplejsze powietrze. Umiarkowanie, okresami mocniejsze podmuchy wiatru nadal utrzymywać się będą we wschodniej części kraju, natomiast na zachodzie wiatr nie powinien już być dokuczliwy. W całym kraju sporo chmur, zza których będzie wyglądać słońce, tylko na północy i północnym wschodzie mogą pojawić się opady przelotne. Dodatkowo na krańcach północno wschodnich mogą przejść burze, z silnym wiatrem i ulewami.

Niedziela jeszcze cieplejsza

Prognoza pogody w Polsce

Najcieplej zapowiada się ostatni dzień weekendu. Na południowym zachodzie temperatura może wzrosnąć do przyzwoitych 27°C, w tym regionie będzie najbardziej słonecznie. W pozostałych częściach kraju słońce na przemian z chmurami, a na północy dodatkowo popada deszcz, a na północnym wschodzie przejdą burze.

W kolejnych dniach bez większych zmian w pogodzie, czyli niezbyt wysokie temperatury oraz sporo chmur z opadami. Zanosi się jednak, że w drugiej połowie przyszłego tygodnia ponownie zrobi się upalnie.