Dzisiejszy dzień w wielu regionach rozpoczął się pochmurno oraz z gęstymi mgłami, ograniczającymi widoczność do 100 metrów. Występują także opady deszczu w dzielnicach centralnych i północnych kraju, oraz na krańcach południowych.

Tak jak wspominaliśmy w prognozie tygodniowej dzisiejszy dzień miał być pochmurny z opadami deszczu. Polska znajduje się pod wpływem wyżów znad Skandynawii oraz Niemiec, na styku których wytworzyły się fronty atmosferyczne rozgraniczające różne masy powietrza. Dodatkowo występują bardzo gęste mgły ograniczające widoczność.

W ten sposób w północno wschodniej części kraju napłynęło zimne powietrze kontynentalne, a temperatura spadła do niespełna 3-4*C, a przy gruncie pojawił się mróz. Masy powietrza pochodzenia morskiego zalegały nadal w pozostałych regionach kraju, w wielu miejscach temperatura nie spadła poniżej 14*C. Gdzieniegdzie na południowym zachodzie odnotowano nawet 15*C i 16*C, była to więc bardzo ciepła noc.

W kolejnych dniach do Polski zacznie śmielej napływać zimne powietrze kontynentalne, lecz najprawdopodobniej nasz kraj zostanie podzielony ponieważ cieplejsze powietrze morskie nadal utrzymywać się  będzie na zachodzie.

Źródło zdjęcia sat24.com

Udostępnij swój głos!


Podziel się swoimi wrażeniami
  • W szoku
  • Sympatycznie
  • Smutno
  • Jestem zły/a
  • Bez szału
  • Trochę się boję
PODZIEL SIĘ
Paweł Bartoń
Interesuję się meteorologią, zjawiskami pogodowymi oraz ogólnie przyrodą. Ciekawią mnie mechanizmy powstania zjawisk. To czemu chce stawić czoła, to ogromna trudność z jaką wiąże się prognozowanie pogody. Chcę także informować o tym, co dzieje się na całym świecie.