Dzisiejszy dzień w wielu regionach rozpoczął się pochmurno oraz z gęstymi mgłami, ograniczającymi widoczność do 100 metrów. Występują także opady deszczu w dzielnicach centralnych i północnych kraju, oraz na krańcach południowych.

Tak jak wspominaliśmy w prognozie tygodniowej dzisiejszy dzień miał być pochmurny z opadami deszczu. Polska znajduje się pod wpływem wyżów znad Skandynawii oraz Niemiec, na styku których wytworzyły się fronty atmosferyczne rozgraniczające różne masy powietrza. Dodatkowo występują bardzo gęste mgły ograniczające widoczność.

W ten sposób w północno wschodniej części kraju napłynęło zimne powietrze kontynentalne, a temperatura spadła do niespełna 3-4*C, a przy gruncie pojawił się mróz. Masy powietrza pochodzenia morskiego zalegały nadal w pozostałych regionach kraju, w wielu miejscach temperatura nie spadła poniżej 14*C. Gdzieniegdzie na południowym zachodzie odnotowano nawet 15*C i 16*C, była to więc bardzo ciepła noc.

W kolejnych dniach do Polski zacznie śmielej napływać zimne powietrze kontynentalne, lecz najprawdopodobniej nasz kraj zostanie podzielony ponieważ cieplejsze powietrze morskie nadal utrzymywać się  będzie na zachodzie.

Źródło zdjęcia sat24.com