dasd

Już dzisiejszej nocy front z opadami deszczu oraz burzami nasunie się nad południe i wschód kraju. W nocy pojawią się również burze, które wystąpią przede wszystkim nad południowo wschodnią częścią Polski. Poniedziałek przyniesie kontynuację opadów deszczu, niestety burze mogą okazać się bardzo groźne.

Co przyniesie noc?

Najbliższa noc przyniesie nam opady deszczu, które wystąpią przede wszystkim na południu i południowym wschodzie. Z biegiem godzin front wędrować będzie na północ i tak samo przemieszczać się będzie strefa opadów. W nocy burze na zachodzie i częściowo centrum zaczną zanikać, za to na nowo pojawią się na południowym wschodzie.

prognoza burz 20 czerwca 2016

Groźny pogodowo poniedziałek!

Czeka nas kontynuacja ciągłych opadów deszczu. Najwięcej deszczu spadnie w województwach: śląskim, małopolskim, podkarpackim, świętokrzyskim, częściowo łódzkim, lubelskim oraz opolskim. Do końca dnia sumy opadów powinny wynieść pomiędzy 15 mm a 25 mm, punktowo może spaść do 35 mm deszczu.

prognoza burz noc

W poniedziałek burze ominą tylko zachód i północny zachód Polski. Szczególnie niebezpieczne mogą okazać się na wschodzie, gdzie mogą przynieść porywisty wiatr dochodzący do 100 km/h oraz opady gradu do 3-4 cm! W czasie burz wystąpią też ulewne opady deszczu, do 20-30 mm w ciągu godziny.

Nie wykluczamy również możliwości zejścia trąby powietrznej na północnym wschodzie Polski oraz miejscami na krańcach wschodnich.