Konwekcja na niebie, zanosi się na burzę

Zbliżający się długi weekend nie przyniesie nam pogody, która sprzyjać będzie wypoczynkowi i relaksowi na świeżym powietrzu. Musimy uzbroić się w cierpliwość, gdyż nie zabraknie pochmurnego nieba, silnego wiatru, opadów deszczu i burz.

Tylko dzisiaj i jutro na pogodę w Polsce wpływać będzie ośrodek wysokiego ciśnienia, jednak mimo to miejscami mogą wystąpić przelotne opady deszczu. Tych w środę spodziewamy się miejscami na północy oraz w centrum, a w drugiej części dnia na południu kraju. Z kolei w czwartek słabo popadać może na wschodzie oraz północy, podkreślamy jednak, że opady będą bardzo lokalne i raczej słabe.

Na termometrach również przyjemne wartości. W środę temperatura wzrośnie od 18-19°C w centrum i na południu, do 22-23°C na zachodzie i południowym zachodzie. Czwartek przyniesie jeszcze wyższe wartości temperatur – na wschodzie na termometrach ujrzymy do 22-23°C , a na zachodzie do nawet 25-26°C.

Od piątku załamanie aury

Niestety od piątku czeka nas nagła zmiana aury. Nad Polską wędrować będzie front z opadami deszczu i burzami, za którym ponownie spłynie chłodniejsze powietrze, znów silnie powieje wiatr. Na zachodzie temperatura wzrośnie do 18-19°C, a na wschodzie przed nadejściem frontu chłodnego do 25-26°C.

Jeszcze niższe wartości temperatur przyniesie sobota, do tego zrobi się naprawdę rześko i nie zabraknie opadów. Tych najwięcej na południu Polski, gdzie niestety padać będzie przez większą część dnia. Mocniejsze podmuchy wiatru najbardziej odczujemy na zachodzie, gdzie powieje do 50-60 km/h, a na wschodzie do 40 km/h. Bez szału na termometrach, od 15-16°C  na południu i w centrum, do 19-20°C na wschodzie, zachodzie i północy.

Cieplej w niedzielę

W niedzielę czeka nas poprawa aury, lecz na niebie będzie raczej pochmurno, a miejscami słabo popada deszcz. Nad Polską przemieszczać się będą chmury ciepłego frontu atmosferycznego, za którym spłynie wyraźnie cieplejsze powietrze pochodzenia morskiego. Temperatura wzrośnie od 21-22°C na północy, przez 23-24°C w centrum i na południu, do nawet 25-26°C na południowym zachodzie.

Kolejne dni zapowiadają się bardzo gorąco, w na zachodzie wręcz upalnie. Więcej szczegółów podamy już niedługo.