Wiosenny zachód słońca

1 marca rozpoczyna się meteorologiczna wiosna, a więc okres, w którym średnia dobowa temperatur wahać się będzie od 5 do 15 stopni Celsjusza. Meteorologiczna wiosna potrwa do końca maja.

Nic tak nie cieszy po zimie jak rozpoczynająca się wiosna. Niestety marzec jest miesiącem, który po prostu wypada z grzeczności przeczekać. Świeżą zieleń i kwiaty przyniesie dopiero kwiecień, a na dobrą sprawę maj i to już w całym kraju.

Marzec podoba się nam, przede wszystkim ze względu na coraz dłuższy dzień i wyżej świecące słońce. Na chodnikach panuje większy tłok, ponieważ więcej osób wybiera się na spacery. Święcące wysoko słońce szybciej nagrzewa grunt, który ma swój unikatowy zapach tylko wiosną – po prostu wiosnę czuć w powietrzu!

Długość dnia również wpływa na poprawienie naszego samopoczucia. Obecnie dzień trwa 10 godzin i 50 minut, a do końca obecnego miesiąca przybędzie nam jeszcze 2 godziny dnia. Za 19 dni rozpocznie się astronomiczna wiosna, a to oznacza, że noc będzie w końcu krótsza od dnia.