Złota polska jesień

Dzisiejsza noc nie przyniosła już przymrozków w Polsce. Najchłodniej przy gruncie było około 2*C. W ciągu dnia spodziewamy się bardzo ładnej pogody, ale z opadami deszczu na zachodzie i północy kraju.

Dzisiejszy poranek podobnie jak poprzednie był rześki, ale bez przymrozków. Niestety najbardziej dokuczliwy tym razem okazał się wiatr, którego silniejsze podmuchy występują w większości regionów kraju. Silniejsze porywy utrzymają się do końca dnia i ostatecznie ustaną w środę rano. Zawdzięczamy je dużej różnicy ciśnienia pomiędzy wyżem znad Rosji w centrum, którego ciśnienie wzrosło do ponad 1040 hPa, oraz niżu z okolic Wysp Brytyjskich gdzie z kolei ciśnienie spadło poniżej 980 hPa.

W ciągu dnia temperatura szybko wzrośnie i większości regionów zobaczymy ponad 15*C, a na zachodzie i południu do 17-18*C. Odczucie ciepła będzie obniżać silniejszy wiatr. Dodatkowo na zachodzie i północy popada deszcz, gdzie już oda rana gromadzi się coraz więcej chmur.

W środę opadów spodziewamy się jeszcze na zachodzie i północy, lecz z południa zacznie napływać cieplejsze powietrze. W następnych dniach zrobi się wręcz „upalnie”.