Zdecydowana większość z nas tęskni i nie może się doczekać okresu, gdy do Polski przez dłuższy czas docierać będzie ciepłe powietrze, a nieba nie będą przysłaniać chmury. Tyczy się to szczególnie weekendów, gdy wręcz zabronione są jakiekolwiek opady deszczu i chłody. Niestety pogoda rządzi się swoimi prawami, a my za bardzo nie mamy na nią wpływu. Z jaką pogodą przyjdzie się nam zmierzyć w ten weekend?

W piątek mniej opadów

mapa polski weekend - piątek

W piątek nad Polską znajdzie się ośrodek wysokiego ciśnienia. Zapewni to nam słoneczną pogodę, docierać będzie nieco chłodniejsze powietrze z północnego zachodu kontynentu. Opady i niewykluczone słabe burze tylko na północnym zachodzie kraju.

Sobota najcieplejsza, ale pojawią się burze

mapa polski weekend - sobota

W sobotę wyż znad Polski przesunie się nad wschód, przez co docierać zacznie cieplejsze powietrze z południa kontynentu. Południowe części kraju znajdą się w zasięgu płytkiego, ciepłego frontu atmosferycznego, przyniesie on większe zachmurzenie, opady i burze. Zamiany w pogodzie przyniesie dopiero chłodny front, który po południu i wieczorem zacznie docierać do zachodnich dzielnic kraju. Za jego sprawą pojawią się groźne burze, które w ciągu nocy wędrować będą na wschód kraju.

Niedziela chłodna, ciepło tylko na wschodzie

mapa polski weekend - niedziela

W niedzielę ciepło zostanie tylko na wschodzie kraju i to najprawdopodobniej przez zaledwie kilka, kilkanaście godzin. W ciągu dnia będzie się chmurzyć i przejdą burze oraz pojawią się ciągłe opady deszczu. Za frontem ponownie spłyną chłodne masy powietrza.

Pogodowa przeplatanka trwa w najlepsze i nic nie wskazuje na to, aby w najbliższym czasie miało się to zmienić. Pamiętajmy, że tak duże wahania temperatur, pomimo obecnej pory roku sprzyjają przeziębieniom.

Autor zdjęcia Tomasz Drobnik