Utrzymująca się od kilku dni słoneczna i bardzo ciepła, a na zachodzie upalna pogoda zostanie przerwana przez front atmosferyczny, który wkroczy do Polski dzisiejszej nocy. Wszystko wskazuje na to, że po krótkim ochłodzeniu ponownie zrobi się bardzo ciepło.

Dzisiejszej nocy przejdą burze

Słoneczna i bardzo ciepła pogoda powoli dobiega końca. W ciągu najbliższych godzin coraz bardziej zacznie chmurzyć się na zachodzie, co będzie zapowiedzią zbliżającego się frontu atmosferycznego.

Front wkroczy do Polski znad Niemiec, związany będzie z zatoką niżową znad południowej Skandynawii. Najgroźniejsze burze wystąpią na krańcach północno zachodnich, słabsze burze wystąpią na zachodzie oraz częściowo w centrum.

prognoz burz

Największym zagrożeniem ze strony burz będą intensywne opady deszczu do 30-40 l. na metr kwadratowy ziemi oraz porywy wiatru dochodzące do 90 km/h.

Burzowy poniedziałek

W poniedziałek burze przeniosą się nad wschód oraz południe kraju. Obecnie prognozy różnych modeli nie są zgodne co do siły burz. Najprawdopodobniej najgroźniejsze wystąpią na południu oraz północnym wschodzie kraju, przyniosą ulewy do 30-35 l. na metr kwadratowy ziemi, porywy wiatru dochodzące do 80 km/h oraz opady gradu do 3 cm.

Dokładna prognoza siły burz zostanie wydana w poniedziałek rano.