Minionej nocy bardzo zimo zrobiło się na północy Polski. Docierające do naszego kraju chłodne powietrze przyczyniło się do wystąpienia przygruntowych przymrozków. Co ciekawe przymrozek pojawił się także na wysokości 2 metrów.

Mamy nadzieję, że informacja o przymrozkach, które miały się pojawić minionej nocy dotarła do Państwa i udało się zabezpieczyć rośliny przez zgubnym działaniem ujemnych temperatur.

Miniona noc była bardzo chłodna. Najcieplej było nad samym morzem oraz na południu gdzie temperatura oscylowała w granicach 3-5°C. Najzimniej było w całej północnej części kraju, gdzie nawet na wysokości 2 metrów pojawił się przymrozek. W Ostrołęce, Białymstoku czy Mławie na wysokości 2 metrów termometry pokazały -1°C. Przy gruncie temperatura mogła wynieść nawet -3°C.

Najbliższe noce poza obszarami górskimi nie powinny przynieść ujemnych temperatur.

Co w pogodzie w kolejnych dniach?

W końcu zrobi się ciepło, ale też będzie padać, szczególnie na południu kraju przejdą solidne ulewy. Na razie przyglądamy się prognozom, ponieważ te mogą się jeszcze zmienić. Niestety przy obecnym rozmieszczeniu opadów możliwe będą lokalne podtopienia. Nie ma jak na razie zagrożenia powodzią.