Poniedziałek już od rana przynosił solidne opady deszczu w centrum oraz przelotne na południu. W drugiej części dnia wciąż będzie padać, na południu będą to opady przelotne oraz burze, a na północy możliwe są ciągłe opady śniegu.

Nad Polską przemieszcza się płytka zatoka niżowa, która sprowadzi do północnej, a jutro do zachodniej części kraju chłodne powietrze. Już dzisiaj popołudniu na Pomorzu Gdańskim oraz Warmii i Mazurach opady deszczu przejdą w opady samego śniegu. Miejscami opady mogą okazać się intensywne i może spaść do 2-3 centymetrów śniegu.

Prognoza modelu UM na godzinę 16:00

Epizod zimowy będzie dosyć krótki, gdyż do końca jutrzejszego dnia śnieg powinien pozostać w szczątkowych ilościach, a słabe opady śniegu lub deszczu ze śniegiem wystąpią na północnym zachodzie.

Wiosenna aura panować będzie na południu i zachodzie, gdzie temperatura powinna wzrosnąć do około 10-11 stopni Celsjusza. Aurze towarzyszyć będzie raczej pochmurne niebo, a na wschodzie okresami silniejsze podmuchy wiatru.

Bliskie sąsiedztwo niżu oraz napływ chłodnych mas powietrza przy zderzeniu z cieplejszymi spowoduje powstanie warunków sprzyjających konwekcji w całej południowej oraz zachodniej części kraju. Spodziewamy się zatem możliwości wystąpienia intensywnych opadów przelotnych oraz burz, którym mogą towarzyszyć opady gradu i silniejsze porywy wiatru.

Udostępnij swój głos!


Podziel się swoimi wrażeniami
  • W szoku
  • Sympatycznie
  • Smutno
  • Jestem zły/a
  • Bez szału
  • Trochę się boję
PODZIEL SIĘ
Paweł Bartoń
Interesuję się meteorologią, zjawiskami pogodowymi oraz ogólnie przyrodą. Ciekawią mnie mechanizmy powstania zjawisk. To czemu chce stawić czoła, to ogromna trudność z jaką wiąże się prognozowanie pogody. Chcę także informować o tym, co dzieje się na całym świecie.