Stratus, który od kilku dni dominował pogodę w Polsce wycofał się na wschód i północ od naszego kraju. Niestety chmury i zamglenia pojawiają się miejscami na północy, lecz z biegiem dnia i tam niebo zacznie się przecierać. Będą jednak miejsca gdzie słońca nie zobaczymy.

Dzisiejszy poranek był bardzo rześki. Tam gdzie niebo było wolne od chmur temperatura bardzo szybko leciała w dół, na ogół na termometrach ujrzeliśmy od -3°C do -5°C. Miejscami na zachodzie i w centrum spadki temperatury były jeszcze większe i sięgały -7°C i -8°C. W wyniku silnego mrozu w całym kraju pojawiła się malownicza szadź, co zaobserwowały również satelity.

szadź w polsce
W całym kraju pojawiła się szadź. Słońce znacznie przyspieszy topnienie śniegu na południu. Sat24.com

Warto powyższe zdjęcie, z godziny 8:40 porównać ze zdjęciem z godziny 10:40. Wyraźnie widać jak bardzo szybko słońce stopiło szadź.

szadź śnieg

Obecnie temperatury w całym kraju szybują w górę. Tylko tam gdzie niebo jest pochmurne notujemy około 0°C, w pozostałych regionach temperatura sięga już od 3°C do 5°C. Na słońcu wartości są jeszcze wyższe i mogą sięgać 15-20°C!

Co w kolejnych dniach? Ładną pogodę zapewnią nam wyże ze wschodu i północy kontynentu, musimy się jednak liczyć, że noce będą mroźne, ze spadkami temperatur w pobliże -10°C.

 

Udostępnij swój głos!


Podziel się swoimi wrażeniami
  • W szoku
  • Sympatycznie
  • Smutno
  • Jestem zły/a
  • Bez szału
  • Trochę się boję
PODZIEL SIĘ
Paweł Bartoń
Interesuję się meteorologią, zjawiskami pogodowymi oraz ogólnie przyrodą. Ciekawią mnie mechanizmy powstania zjawisk. To czemu chce stawić czoła, to ogromna trudność z jaką wiąże się prognozowanie pogody. Chcę także informować o tym, co dzieje się na całym świecie.