Złota polska jesień

Ostatnie dwa tygodnie nieco dały nam w kość. Z temperatury blisko 30 stopni zjechaliśmy do zaledwie parunastu kresek ciepła, co faktycznie podziałało irytująco. A gdzie jakiś okres przejściowy, dlaczego od razu z lata przechodzimy do ostrej jesieni. Otóż pogoda się opamiętała i ten weekend zapowiada się przyjemnie i ciepło.

Złota polska jesień

Złota polska jesień to taki fajny okres pogodowy, bo liście się złocą, czerwienią i brązowieją. W zasadzie prawdziwa magia! Szczególnie, jeśli temu procesowi towarzyszy babie lato, a więc słoneczna i ciepła aura. Tak będzie już jutro, zobaczcie!

Prognoza pogody dla Polski

Sympatycznie? To teraz zobaczmy co w sobotę i niedzielę…

Pogoda w Polsce 6 października 2018
Pogoda w Polsce 6 października 2018. Grafika model UM

Jak widać na załączonym obrazku także będzie ładnie. Temperatury wyniosą od 17-18°C na północny, do 19-20°C w centrum i na wschodzie. Na południu nawet do 21-22°C. Padać nie będzie, a na niebie tylko lazur, bo i bezchmurnie się szykuje!

A jak będzie w niedzielę?

W niedzielę nad Polską zaznaczy się front atmosferyczny, który zaznaczy się na północy i północnym zachodzie. Padać raczej nie powinno, choć nie wykluczamy symbolicznych opadów na krańcach północnych.

Pogoda w Polsce 7 października 2018
Pogoda w Polsce 7 października 2018. Grafika UM

Będzie bardzo ciepło, na przeważającym obszarze kraju w pobliżu 20 stopni Celsjusza, a na południu oraz w centrum do 22-23 stopni. Chłodniej będzie tylko na krańcach północno zachodnich, gdzie po przejściu frontu napłynie zimniejsze powietrze i tam po południu ochłodzi się do około 10 stopni Celsjusza.

Zapowiada się zatem piękna pogoda w ten weekend, która wręcz powinna nas zmusić do spacerów i aktywnego wypoczynku, gdyż na horyzoncie listopad i bardzo krótkie dni aż do… no właśnie. Mało tego, po ciepłym weekendzie zapowiada się nam bardzo przyjemny tydzień, no może poza poniedziałkiem, zatem trzymajmy kciuki, aby prognozy nie uległy zmianie! Słonecznie i z temperaturami do i ponad 20 stopni? My tak chcemy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here