Nocna burza, niebezpieczna pogoda

Od wtorku czekają nas znaczące zmiany w pogodzie. Nad Polskę sięgnie początkowo ciepły front atmosferyczny, który zaciągnie sporo ciepła z południa. Niemal w całym kraju, za wyjątkiem północnego zachodu temperatury przekroczą 20°C. Niestety po południu wkroczy kolejny front atmosferyczny, który przyniesie burze oraz chłodniejsze powietrze.

W dniu jutrzejszym w końcu zrobi się przyjemnie ciepło. Niemal w całym kraju termometry pokażą ponad 20°C, a na południowym wschodzie może być nawet do 26°C. Chłodniej będzie tylko na krańcach zachodnich i północno zachodnich, gdzie szybko zaznaczy się chłodny front atmosferyczny. Po południu nad Polską zaczną tworzyć się burze, które przynosić będą ulewy, silniejsze porywy wiatru oraz opady małego gradu.

Prognoza burz na wtorek 19 maja:

Prognoza burz nad Polską

Niebezpieczna pogoda w środę

Jednak prawdziwe zawirowania w pogodzie zaczną się w środę, gdy front wędrujący przez Polskę zostanie zablokowany przez wyż znad Ukrainy. Spowoduje to powstanie ogromnego kontrastu termicznego i zderzenia dwóch mas powietrza nad Polską. W środę na zachodzie i południowym zachodzie przechodzić będą intensywne opady deszczu przy temperaturze około 12-13°C, natomiast na wschodzie i południowym wschodzie będzie gorąco i parno do 29°C. Po południu przejdą bardzo gwałtowne burze z ulewnym deszczem, bardzo silnym wiatrem oraz dużym gradem do 3-4 cm.

Na bieżąco śledzimy kolejne prognozy, a te niezmiennie przewidują wystąpienie bardzo gwałtownych zjawisk pogodowych na wschodzie kraju. Kolejnym zagrożeniem są również intensywne i ciągłe opady deszczu na południu i południowym zachodzie Polski, które występować będą przez parę dni. Zachęcamy zatem Państwa do odwiedzania naszego serwisu i śledzenia ostrzeżeń pogodowych.